Робоча карта на 2 роки в Чехію: часті питання
Чехія - прекрасна країна як для туризму та проживання, так і для заробітку. Але для того, щоб влаштуватися на роботу в Чехії, необхідно отримати робочу карту на 2 роки.
Дозвіл на роботу в Чехії
Оформити дозвіл на роботу в Чехії дозволить іноземцю працювати законно в даній країні не так вже й просто. Перш за все роботодавець відкриває вакансію на біржі зайнятості населення, на яку можуть подавати заявки чехи.
Після того як пройде термін від 30 днів до 3 місяців (це пов'язано з високим рівнем безробіття в Чехії), роботодавець подає до міністерства праці заяву про те, що місцеве населення з яких-небудь причин на цю вакансію не підходить.
Після цього міністерство праці видає дозвіл на роботу.
Існують і інші способи працювати в Чехії - Трудова і Синя карти Євросоюзу. Однак, всі три документи (включаючи дозвіл на роботу) мають деякі відмінності.
Дозвіл на роботу в Чехії видається максимально на термін на 2 роки.
Як отримати трудову карту в Чехію: часті питання
Що ще може знадобитися?
Крім трудового договору також можна додати документ про наміри укласти трудовий договір. До речі, слід врахувати, що такі документи неодмінно повинні містити інформацію про заробітну плату - МРОТ в Чехії становить 8500 CZK.
Мінімальна кількість трудових годин - 15 на тиждень. Цілком ймовірно, що для кваліфікованого працівника може знадобитися підтвердження професійної відповідності передбачуваній посаді.
Що може виступити в якості такого підтвердження:
● Диплом про освіту. У тому випадку, якщо диплом не є міжнародним, потрібно пройти процес нострифікації - це визнання компетентними органами Чеської республіки відповідності документа про іноземну освіту;
● Будь-які документи, які підтверджують професійну спроможність для тієї посади, на якій передбачається вести трудову діяльність. Це можуть бути водійські права певної категорії, або інші дозволи і допуски.
В окремих випадках можуть знадобитися інші документи для роботи в Чехії: довідка про те, що особа, яка претендує на роботу в Чехії, не має судимості в тій країні, де у нього громадянство, і в тих країнах, де він проживав не менше півроку за останні 36 місяців.
Медична довідка про відсутність захворювань - ВІЛ, СНІД, туберкульоз. Необхідно пам'ятати про те, що абсолютно всі документи, які подаються в посольство або консульство Чехії повинні бути перекладені на чеську мову.
Центр візової підтримки “ВізаТУТ” - гарантія кваліфікованої підтримки.
Самостійне оформлення трудової карти - процес, який витрачає багато сил, часу і нервів. Але він може стати набагато приємнішим, якщо Ви звернетеся, якщо Ви звернетеся у Центр візової підтримки “ВізаТУТ”.
Ми - компанія з багаторічним досвідом роботи, завдяки нам Ви маєте змогу отримати робочу карту в Чехію в швидкі терміни та без зайвих нервів.